אוטוטו לידה

אוטוטו לידה2019-01-24T16:17:44+02:00

הלידה מתקרבת בצעדיי ענק.

את כבר בשבועות האחרונים להיריון שלך. הבטן גדלה מאוד, את מרגישה תחושת כבדות, הגב מתחיל להציק, ואולי את כבר לא ישנה כל כך טוב בלילה- פשוט כי כבד ומסורבל לך. יכול להיות שיש לך בצקות ברגליים, והעייפות של תחילת ההיריון חזרה ובגדול.

בבואי לטפל בך, אני מתאימה את הטיפול שלי לצרכים שלך. בטיפול תחווי שחרור והרפיה, תוכלי להרגיש קלה יותר, חזקה יותר, ומחוברת יותר לעצמך ולעובר שבתוכך. הטיפול יחזק ויכין את הרחם שלך ללידה, ואת תחושי תחושה של העצמה ואמונה ביכולותייך וביכולת הגוף שלך ללדת. חשוב שתדעי, שהמוכנות הרגשית שלך ללידה- היא גורם משמעותי להתחלת הלידה.

חשוב שלקראת סוף ההיריון תתכנסי פנימה, תסנני את כל הסיפורים השליליים מסביבך על לידות שהסתבכו, על הכאבים שנגרמו כתוצאה מלידה עם צוות גרוע, על ההתערבויות שנעשו במהלך הלידה ועוד ועוד. פשוט תחליטי באופן מודע להתנתק מכל הדברים הללו, ובמקביל תחליטי שאת מזינה את הגוף והנפש שלך רק במחשבות טובות (אחת הדרכים המצוינות לעשות זאת, היא ע”י הכנה מוקדמת של משפט חיובי שאת מתחברת אליו, וברגע שעולה המחשבה השלילית, מיד תוכלי “לשלוף” את המחשבה החיובית ולשתול אותה במוחך – כי בו זמנית במוח שלנו לא יכולות להתקיים שתי מחשבות סותרות…) סיפורי הצלחה של לידות טובות ומשמעותיות, של אנשים שאוהבים אותך ורוצים בטובתך וכמובן תתמקדי בקשרים שמזינים אותך ומחזקים אותך.

המוכנות שלך ללידה, כוללת בירור לגבי פחדים/חששות/ טראומות שעשויות לעכב אותך מלהיות מוכנה ללדת. אם את יודעת על מחסומים רגשיים כאלה, זה הזמן “לנקות” אותם מהמערכת. זה הזמן לטפל בכל מה שיושב שם וזקוק לתשומת ליבך. 

בקליניקה שלי, אני משתמשת בטכניקה פשוטה ועוצמתית מאוד שנקראת EFT.
זוהי טכניקה לשחרור רגשי
(EFTEmotional Freedom Technique) שיכולה לסייע מאוד במצבים רגשיים שונים כגון פחדים טראומות וחששות לקראת הלידה, ובדרך כלל מספיקה פגישה אחת כדי לברר מה מעכב אותך מללדת, ולנקות ממך את מה שנמצא שם.

ואם בכל זאת ממליצים לך על זירוז, ממליצה לך להגיע קודם אליי, כדי שנוכל להעניק לך טיפול זירוז, כזה שיעבוד עם הגוף ויניע את מה שצריך לנוע כדי שהלידה תתחיל. וביננו, טיפול תרופתי תמיד יכול להמתין עוד קצת… ואם את לא מספיקה להגיע אליי לקליניקה ואת כבר בביה”ח – תתקשרי, ואגיע לטפל בך בחדר הלידה.

אם את מרגישה צורך שבן זוגך ידע כיצד ניתן לסייע לך במהלך הלידה, כיצד להזכיר לך לנשום, לסייע לך בתנועות שמקדמות לידה, או שידע היכן ללחוץ בכפות הרגליים כדי להקל עליך בזמן הצירים ולקדם את הלידה – אתם תמיד מוזמנים למפגש זוגי חד פעמי להכנה ללידה אצלי בקליניקה- שם נלמד ונתרגל יחד הכל.

 

האם יש אפשרות למפגש זוגי להכנה ללידה2018-06-03T18:13:13+03:00

אם את רוצה שבן הזוג ידע כיצד לתמוך בך במהלך הלידה, היכן לעסות, כיצד ללחוץ על נקודות שמזרזות את הלידה, איך לעזור לך לנוע במהלך הצירים, באילו תנוחות כדאי לך להשתמש, וכמובן איך להזכיר לך לנשום.

אני מציעה לכם מפגש בודד של שעה וחצי, בו נעבור על כל הדברים החשובים שכדאי לשניכם לדעת או לזכור מהפעם הקודמת, נתרגל נשימות, תנועה, עיסוי ונלמד לחיצות ברפלקסולוגיה להקלה וזירוז הלידה.

 

האם ניתן לזרז לידה בעזרת רפלקסולוגיה2018-06-03T18:19:34+03:00

בהחלט כן! היות והרפלקסולוגיה מחזקת את הגוף ועובדת איתו, ולא “מכריחה” אותו להתחיל בתהליך שאינו מוכן לו- הטיפול הרפלקסולוגי מדויק והרבה פחות אלים לגוף מאשר התערבויות של זירוז בבית החולים.

כמו כן, כדאי לזכור ולבדוק מה בעצם מעכב את הלידה מלהתחיל (בהינתן שחלפו כבר 40 שבועות). מניסיוני בקליניקה, לעיתים ישנו גורם רגשי שמעכב מהלידה להתחיל.

זה יכול להיות משהו שקשור ישירות ללידה- פחד גדול, חששות מהכאב וההתמודדות איתו. וזה יכול להיות נושא שלא קשור בכלל ללידה, אבל מכווץ את היולדת ומשפיע עליה מלהתחיל את הלידה (כמו דאגה לילד הגדול שבבית, פחד מהברית ועוד…)

במקרים כאלה אני משלבת טיפול בטכניקה שנקראת EFT- שזו טכניקה לשחרור רגשי. השחרור הרגשי מביא לשחרור המיוחל לגוף כולו, ואז הלידה יכולה להתחיל ולהמשיך בצורה הקלה והטובה ביותר.

 

מה ההבדל בין השראת לידה וזירוז לידה2018-06-03T20:02:59+03:00

לרוב הלידה מתחילה באופן טבעי, אבל לפעמים יש סיבה רפואית להתחיל לידה באופן מלאכותי.
השראת לידה
מצב בו הגוף עדיין לא הראה סימני לידה והצוות הרפואי משתמש בתרופות שונות על מנת ליצור אותה.
זירוז לידה
כאשר יש סימני לידה אך הלידה מתקדמת לאט מדיי להבנתם של הרופאים.

מתי הרופאים מחליטים על השראת לידה?
הסיבה להשראת לידה היא בדרך כלל בעיה רפואית שבגללה המשך ההיריון כרוך בסיכון לאם ולעובר כגון: לחץ דם גבוה, סכרת ומחלות נוספות
.
לעיתים קרובות מבצעים השראת לידה מכיוון שחלפו שבועיים ויותר ממועד הלידה המשוער והלידה טרם התחילה. החשש הוא שאחרי 42 שבועות של הריון, השלייה כבר לא מתפקדת כראוי והתינוק עשוי לסבול ממצוקה
.

איך אשכב על הגב על מיטת הטיפולים עם בטן של סוף ההיריון… זה לא נוח!2018-06-03T18:54:22+03:00

לקראת סוף ההיריון, הבטן גדלה ונוצר לחץ על הוריד הנבוב התחתון לכן פחות מומלץ לשכב על הגב.
בטיפול שלי, אני מניחה מס’ כריות כולל כרית הנקה ומגביהה אותך, כך שהשכיבה על הגב היא בעצם חצי ישיבה, עם תמיכה מקסימלית ונוחה מאוד
.
בנוסף, היה ותרגישי צורך לשנות תנוחה, תמיד ניתן לטפל גם כשאת שוכבת על הצד
.

 

לאיזה תופעות של ההיריון הטיפול שלך יכול לעזור לי2018-06-03T19:11:34+03:00

הטיפול הרפלקסולוגי יודע לתת מענה לקשת רחבה של תסמינים שמלווים אותך במהלך ההיריון החל מבחילות, צרבות, הקאות, טחורים, כאבי גב, ועד סימפיזיוליזיס, ורידים, בצקות ועוד…
כמטפלת ברפלקסולוגיה, בטיפול שלי אני מביאה את הגוף לאיזון/למצב האופטימלי ביותר שלו בכדי שהגוף יעשה את מה שהוא יודע הכי טוב, וזה לטפל בעצמו, לרתום את כוחות הריפוי הטבעיים כדי לרפא את עצמו
.
ולכן, כל סימפטום שאת חווה במהלך ההיריון ניתן להקל עליו דרך איזון הגוף ע”י הרפלקסולוגיה
.