עכשיו אמא

עכשיו אמא2019-01-24T16:57:48+02:00

מזל טוב 🙂 ילדת וחזרת הביתה.

את מרגישה שהסביבה לוחצת עליך “לחזור לעצמך” במהרה. את ממש יכולה להרגיש את הציפייה הזו מהסובבים אותך, ואולי גם מעצמך- כי זה מה שאנחנו רואות מסביב. עצרי לרגע. תקופת משכב הלידה שאורכה 6 שבועות נועדה לסייע לגופך להתאושש לאחר הלידה (ללא כל קשר לאופי הלידה. קלה או קשה).

 חשוב שתכבדי את הזמן הזה. את כולו, גם אם זה קשה, כי נכון שקצב החיים שלנו הואץ מאוד בשנים האחרונות, אבל הגוף שלנו נשאר כפי שהיה לפני 10,000 שנה. זה אומר שמה שהיה נכון עבור הסבתות שלנו ועבור האימהות שלנו, נכון כעת גם עבורנו- עבור המכונה המופלאה הזו, הלוא היא הגוף שלנו.

 לכבד את משכב הלידה, פירושו לדאוג לקבל עזרה – בין אם יש לך חברות/סבתות/אחיות/דודות אימא או מישהי שתוכלי לקחת בתשלום, חשוב שתביני שזה לא פינוק, אלא הכרח. לכבד את משכב הלידה אומר לדאוג לכך שיבשלו לך, ויעזרו לך עם התינוק (או עם האחים הנוספים אם יש) ונכון שכל עולמך כרגע סובב סביב התינוק שלך, ולרוב את מוותרת על הצרכים שלך עבורו, אבל בדיוק בגלל זה רצוי שיאפשרו לך גם זמן לנשום לבד. לעצמך. אפילו אם זה רק שעה בשבוע… כי כשאת בתוך האינטנסיביות הזו של תינוק שרק נולד ותלוי בך כמעט לאורך היום כולו – שעה לעצמך, זה המון.

 חשוב שתיגשי לטיפול התאוששות לאחר הלידה, זה יכול להיות כל סוג טיפול שאת מתחברת אליו ויודעת שהגוף שלך מגיב אליו טוב – אבל אל תשכחי את עצמך. פני לעצמך זמן ומקום וטפלי בעצמך, כי כשתגיעי לאפיסת כוחות – לא יהיה מי שיטפל בך או בתינוקך.

ולסיום, אם את מרגישה שהלידה הותירה בך משקעים, היתה טראומתית עבורך ואת מוצאת את עצמך משחזרת אותה שוב ושוב, מציעה לך להגיע לטיפול של עיבוד חווית הלידה- פשוט כדי שלא תסחבי איתך תחושות ורגשות קשים וכדי שתוכלי להתבונן על הלידה ממקום רגוע ואוהב. כי גם אם הלידה מאחורייך, אם היא היתה טראומתית (גם אם את והתינוק בסדר עכשיו) כדאי מאוד לא להתעלם ולעבור עיבוד של החוויה.

מתי ניתן להגיע לטיפול התאוששות לאחר לידה2018-06-03T18:00:01+03:00

 כבר שמעתי על מטפלים הטוענים שרצוי להמתין את משך משכב הלידה (6 שבועות). לטעמי זה עניין אישי מאוד. חשוב שתדעי שלא יכול להיווצר נזק מטיפול מוקדם יותר, ויותר מכך- ככל שתקדימי להגיע כך זה ייטיב עמך ויעזור לגופך ונפשך להתאושש בצורה טובה יותר מהלידה.

אם את מסוגלת להגיע לטיפול, או מרגישה את הצורך בטיפול, אל תמתיני. תקשיבי לבטן שלך- האי תדע מתי הכי נכון לך להגיע.

 

האם רצוי להגיע לטיפול לאחר לידה2018-06-03T18:09:00+03:00

רצוי מאוד שתגיעי לטיפול התאוששות לאחר הלידה. היות והלידה הינה חוויה מאוד עוצמתית לגוף, כדאי ורצוי לסייע לגוף להתאושש לאחריה. טיפול התאוששות לאחר הלידה יסייע לגופך לפנות את מה שהוא כבר לא זקוק לו, יסייע לך להירגע, להרפות ולחזק את גופך, ייתן מענה לרגשות שעולים בך- ולשעה אחת תוכלי להיות מרכז העניינים .